İptal & İade Koşulları

İPTAL & İADE

KOŞULLARI

Türkiye Cumhuriyeti kanunları uyarınca kurulmuş ve mevcudiyetini sürdüren bir anonim şirket olan, ANKARA TİCARET SİCİLİ’NE 431216 SİCİL NUMARASI ile kaydedilmiş bulunan ve İVEDİK OSB MAHALLESİ 2224 CAD. NO: 1/116 YENİMAHALLE/ANKARA adresinde mukim ALPGEN ROBOTİCS TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ ("ALPGEN veya SATICI") ile www.alpgenrobotics.com İnternet Sitesi ve/veya Mobil Uygulaması (“Platform”)  üzerinden ALPGEN’in Ürün ve/veya Hizmetleri’ni satın alan kullanıcılarımız (“ALICI”) arasında akdedilen Mesafeli Satış Sözleşmesi doğrultusunda hazırlanan İptal & İade Koşulları.

Ticari veya mesleki amaçlarla hareket eden tüzel kişi ve/veya kişiler cayma hakkından ve cayma hakkından doğan hiçbir haktan faydalanamaz.

İPTAL PROSEDÜRÜ

 • Siparişiniz onaylandıktan sonra "Siparişiniz Hazırlanıyor" aşamasına kadar siparişinizi dilediğiniz gibi iptal edebilirsiniz.
 • Siparişiniz için oluşturulan iptal talebi tarafımızdan onaylandıktan 10 iş günü içerisinde ödeme yönteminize göre ücret iadeniz gerçekleştirilecektir.
 • Nakit ile yaptığınız ödemelerde, Ürün ve/veya Hizmet Bedeli 14 (on dört) gün içinde sizlere nakden ve defaten ödenecektir. Ancak, kredi kartı ile yapılan ödemelerde Ürün ve/veya Hizmet Bedeli, siparişin iptal etmenizden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde ilgili bankanıza iade edilecektir. ALPGEN olarak kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasına ilişkin ortalama sürecin 2 (iki) ile 3 (üç) haftayı bulabileceğini belirtmek isteriz. Çünkü bu tutarın bankaya iadesinden sonra hesabınıza yansıması hali tamamen bankanızın işlem süreci ile ilgilidir.
 • İptale konu siparişe ilişkin ALPGEN bir fiş veya fatura düzenlemiş ve fiş veya fatura ALICI’ya teslim edilmiş ise ilgili fiş veya faturanın iadesi gerekmektedir.
 • Ödeme Hizmeti Sağlayıcısı aracılığı dışındaki ödeme vasıtaları ile ödemesi yapılmış siparişlerde ücret iadesi, ALPGEN tarafından doğrudan yapılmaktadır.

İADE PROSEDÜRÜ

 • Siz değerli kullanıcılarımız, 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahipsiniz. Söz konusu cayma hakkının süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise sizin veya sizler tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de iptal etme hakkınızı kullanabilirsiniz.
 • Ambalajlı ürünlerde cayma hakkının kullanılması ile iade prosedürünün başlayabilmesi için ürününüzün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
 • Cayma hakkına ilişkin sürenin hesabında tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen Ürün ve/veya Hizmetler’de, size veya sizler tarafından belirlenen üçüncü kişinin son Ürün ve/veya Hizmet’i teslim aldığı gün; birden fazla parçadan oluşan Ürün ve/veya Hizmetler’de, size veya sizler tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün; belirli bir süre boyunca Ürün ve/veya Hizmet’in düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, size veya sizler tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk Ürün ve/veya Hizmet’i teslim aldığı gün esas alınır.
 • Cayma hakkına ilişkin bildiriminizi ALPGEN’e yönelttiğiniz andan itibaren, 10 (on) gün içinde Ürün ve/veya Hizmet’i ALPGEN’e geri göndermeniz gerekmektedir.
 • Kargo bilgileri için 0312 395 0764 numaralı müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
 • İade edeceğiniz Ürün ve/veya Hizmet’i ön bilgilendirme formunda belirtilen ALPGEN’in anlaşmalı kargo şirketi ile ALPGEN’e gönderdiği sürece, iade kargo bedeli ALPGEN’e aittir. İade için bulunduğu konumdaki ALPGEN’in anlaşmalı kargo şirketi şubesi bulunmaması halinde herhangi bir kargo şirketiyle gönderebilirsiniz ve kargo bedeli ALPGEN’e aittir. İade edeceğiniz malı ön bilgilendirme formunda belirtilen ALPGEN’in anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermeniz halinde, iade kargo bedeli ve Ürün ve/veya Hizmet’in kargo sürecinde uğrayacağı hasardan ALPGEN sorumlu değildir.
 • Ürün ve/veya Hizmet ile fatura da mevcut olması halinde, ilgili iade bölümü de doldurularak ve ALICI tarafından imzalanarak teslim edilmelidir.
 • Satın alınan ürün, alpgenrobotics.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir.
 • İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün, adresinize alıcı ödemeli kargo ile gönderilecektir.
 • Ürününüzün durumu mail veya cep telefonu ile bilgilendirilecektir:
 • İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV) düzenlenmelidir.
 • İade işleminin onaylanması durumunda, iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 7 iş günü içinde "ürün bedeli" tarafınıza geri ödenecektir.
 • Havale veya EFT siparişlerinin işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, sipariş toplam tutarının ALPGEN’in banka hesaplarına ulaştığının görüldüğü tarihtir.

 

                                                          ALPGEN ROBOTİCS

                                                 TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ 

                   İVEDİK OSB MAHALLESİ 2224 CAD. NO: 1/116 YENİMAHALLE/ANKARA